Ekologická zóna Lille

Ekologická zóna Lille

Vyžadovaný typ ekologické známky v Lille: CritAir 4 nebo 3 a lepší

CritAir sticker France

 

Více o typech ekologických známek se dočtete v sekci Typy ekologických známek.

 

Ekologická zóna Lille

Krom Paříže zavedli Francouzi ekologické zóny též v Lille a dalších městech. Od 1. dubna 2017 potřebují ekologickou známku pro vjezd do Lille také řidiči zahraničních vozidel. Jedná se o tzv. nárazovou ekologickou zónu (ZPA), která nabývá platnosti v případě mimořádně zhoršených emisních podmínek.

Podobně jako v Německu, Rakousku a dalších evropských zemích Francie usiluje o zlepšení životního prostředí a kvality života obyvatel ve větších městech.

 

Mapa ekologické zóny ve městě Lille

Navigovat

zobrazit možnosti skrýt možnosti

Platnost ekologických zón ve městě Lille

V období, kdy dojde k překročení daných limitů, bude vjezd pravděpodobně povolen pouze vozidlům s platnou ekologickou známkou Crit'Air E, 1, 2 a 3. Vozidla s nižší plaketou budou vyloučena.

 

Ekologické zóny platí pro zahraniční řidiče

V případě, že se v aktivované ekologické zóně budete pohybovat bez známky, zaplatíte pokutu 68 euro, která se při pozdní platbě může vyšplhat až na 375 euro.

Řízení ve městě Lille

Chystáte se autem do Lille?

Zahraniční automobily musejí být od 1. 4. 2017 označeny ekologickou známkou – crit'air.
Tato tzv. sporadická nízkoemisní zóna nabývá platnost vždy při mimořádném stupni smogové zátěže. Do aktivované ekologické zóny tak budou pravděpodobně moci vjet pouze vozidla s plaketou crit'air třídy E, 1, 2 a 3. Ve Francii rozlišují 6 známek, které reflektují, jak moc se vozidlo podílí na znečišťování ovzduší. Při nedodržení pravidel riskujete pokutu ve výši 68 až 375 euro.

Do ekologické zóny Lille spadá celkem 12 obcí: Lille, Hellemmes, Lambersart, Lezennes, Lomme, La Madeleine, Marcq-en-Baroeul, Marquette-Lez-Lille, Mons-en-Baroeul, Ronchin, Saint-André-lez-Lille a Sequedin. Zákazy a omezení se nebudou vztahovat na hlavní tahy A1, A22, A25, N227 a D652.

Objednejte si ekologickou plaketu do Lille a my vám ji doručíme do 14 dní zdarma!

Známka má neomezenou časovou platnost a lepí se do pravého dolního rohu předního skla.

Chystáte se autem do města Lille?

Získejte Crit Air pro Lille, Paříž a další města. Poštovné ZDARMA.