Zákaz dieselů v Berlíně

Zákaz dieselů v Berlíně

Podle správního soudu v Německu nesmějí dieselová auta starší výroby vjet do vybraných částí a ulic v Berlíně. Berlín dále na mnoha úsecích snížil max. povolenou rychlost pro všechny automobily na 30 km/h.

Kterých částí Berlína se omezení týkají?

Od konce srpna 2019 platí zákaz vjezdu dieselových aut s emisní normou nižší, než je Euro 6, a to na 8 důležitých dopravních komunikacích v centru města. Jmenovitě jde o: Alt-Moabit, Brückenstraße, Friedrichstraße, Hermannstraße, Leipziger Straße, Reinhardstraße, Silbersteinstraße, Stromstraße. Zákaz dieselů tedy prozatím neplatí na celém území Berlína.

Na více než 30 úsecích byla dále od srpna 2019 snížena max. povolená rychlost všech, tj. NEJEN dieselových aut na 30 km/h. Patří k nim ulice Danziger Straße, Müllerstraße, Kaiser-Friedrich-Straße, Spandauer Damm a Tempelhofer Damm.

Kdy začne zákaz platit?

Od srpna 2019 vstoupila v platnost omezení vjezdu dieselových aut ve výše uvedených lokacích. Krom toho došlo ve stejném měsíci ke snížení max. rychlosti na 30 km/h, a to u všech vozidel, nehledě na typ pohonu.

 

Kterých aut se zákaz týká?

Omezení se vztahují na německá i zahraniční, osobní i nákladní auta na dieselový (naftový) pohon, která nesplňují normu Euro 6. Osvobozeni jsou prozatím místní obyvatelé a jejich návštěvy, nákladní dodávky a údržba, policejní auta, sanitky, hasiči apod.

Navigovat

zobrazit možnosti skrýt možnosti

CHYSTÁTE SE AUTEM DO NĚMECKA?

Objednejte si ekologickou známku s doručením ZDARMA!