Ekologická zóna Marseille

Ekologická zóna Marseille

Vyžadovaný typ ekologické známky v Marseille: Alespoň Crit'Air 5

CritAir sticker France

 

Více o typech ekologických známek se dočtete v sekci Typy ekologických známek.

 

Ekologická zóna Marseille

1. ledna 2019 zavedli Francouzi tzv. sporadickou nízkoemisní zónu (ZPA) rovněž v Marseille. Jak francouzští, tak zahraniční řidiči mohou vjet do aktivované ekologické zóny pouze s platnou plaketou Crit'Air. Kterým třídám vozidel bude vjezd zakázán, zatím není známo. Informace budeme včas aktualizovat.

Podobně jako Německo, Rakousko a další evropské země usiluje Francie o zlepšení životního prostředí a kvality života obyvatel ve větších městech.

 

Mapa ekologické zóny ve městě Marseille

Navigovat

zobrazit možnosti skrýt možnosti

 

Platnost ekologické zóny ve městě Marseille

Jedná se o nárazovou nízkoemisní zónu, která je aktivována, dojde-li k překročení emisních limitů trvajícímu déle než 3 po sobě následující dny.

V případě, že se v aktivované ekologické zóně budete pohybovat bez známky, zaplatíte pokutu 68 euro, která se při pozdní platbě může vyšplhat až na 375 euro.

Řízení ve městě Marseille

Chystáte se autem do Marseille?

Zahraniční automobily musejí být od 1. 1. 2019 označeny ekologickou známkou – crit'air. Tato tzv. sporadická nízkoemisní zóna nabývá účinnosti vždy při vyšším stupni smogové zátěže trvající déle než 3 dny. Přestože konkrétní podmínky ani přesný územní rozsah prozatím nejsou známy, dá se předpokládat, že vyloučena budou vozidla s plaketou Crit'Air třídy 4 a 5.

Ve Francii rozlišují 6 známek, které vyjadřují, jak moc se vůz podílí na znečištění ovzduší. Při nedodržení pravidel riskujete pokutu ve výši 68 až 375 euro.

Objednejte si ekologickou plaketu do Marseille a my vám ji doručíme do 14 dní zdarma!

Známka má neomezenou časovou platnost a lepí se do pravého dolního rohu předního skla.

Chystáte se autem do města Marseille?

Získejte Crit Air pro Marseille, Paříž a další města. Poštovné ZDARMA.