Ekologická zóna Štýrsko

Zelená zóna Štýrsko

Vyžadovaný typ ekologické známky ve Štýrsku: Žlutá Pickerl - Euro 3 a výše

Pickerl IGL sticker Austria

 

Více o typech ekologických známek se dočtete v sekci Typy ekologických známek.

 

Pokuta ve výši 2 180 Eur

Při nedodržení hrozí řidičům pokuta až ve výši 2 180 euro.

Platnost ekologických zón ve Štýrsku

Omezení se týká těchto okresních oblastí: Graz a okolí, Murtal, Bruck-Mürzzuschlag, Leoben, Deutschlandsberg, Hartberg-Fürstenfeld, Leibnitz, Voitsberg, Weiz.

Od 01. 06. 2012

- omezení pro vozidla kategorie N (těžká nákladní vozidla, jejichž nejvyšší přípustná hmotnost převyšuje 7,5 tuny, která byla prvně registrována před rokem 1992, včetně přívěsových a návěsových souprav), s emisní třídou EURO 0. Vjezd tedy povolen s emisní třídou EURO 1 a vyšší.

Od 01. 01. 2013

- omezení pro vozidla kategorie N (těžká nákladní vozidla, jejichž nejvyšší přípustná hmotnost převyšuje 7,5 tuny, včetně přívěsových a návěsových souprav), s emisní třídou emisní třídou EURO 1. Vjezd tedy povolen s emisní třídou EURO 2 a vyšší.

Od 01. 01. 2014

- omezení pro vozidla kategorie N (těžká nákladní vozidla, jejichž nejvyšší přípustná hmotnost převyšuje 7,5 tuny, včetně přívěsových a návěsových souprav), s emisní třídou EURO 2. Vjezd tedy povolen s emisní třídou EURO 3 a vyšší.

Mapa ekologické zóny ve Štýrsku

Navigovat

zobrazit možnosti skrýt možnosti

 

Řízení ve Štýrsku

Chystáte se nákladním či firemním autem do Štýrska?

Pro vozidla kategorií N1, N2 a N3 platí od 1. 1. 2014 omezení povolující vjezd pouze autům spadajícím do emisní třídy EURO 3 a výše. Vjezd do ekologické zóny Štýrsko tak vyžaduje vylepení barevné plakety Pickerl, která vyjadřuje příslušnost k emisní třídě. Porušení povinnosti je tvrdě trestáno – pokuta může vyšplhat až na 2 180 euro.

Do ekologické zóny spadají velká města Graz, Leoben či Weis, stejně jako obce a okresy Murtal, Bruck-Mürzzuschlag, Deutschlandsberg, Hartberg-Fürstenfeld, Leibnitz a Voitsberg.

 

Objednejte si ekologickou známku do Štýrska a my vám ji doručíme do 14 dní zdarma!

Plaketa má neomezenou časovou platnost a lepí se do dolního rohu předního skla.

CHYSTÁTE SE AUTEM DO Štýrska?

Objednejte ekologickou známku do Štýrska, Vídně a dalších měst. Poštovné ZDARMA!