Ekologická zóna Toulouse

EKOLOGICKÁ ZÓNA Toulouse

Vyžadovaný typ ekologické známky v Toulouse: Alespoň Crit'Air 5

CritAir sticker France

 

Více o typech ekologických známek se dočtete v sekci Typy ekologických známek.

 

Ekologická zóna Toulouse

27. listopadu 2017 vstoupila v platnost sporadická nízkoemisní zóna (ZPA) v Toulouse. Jak francouzští, tak zahraniční řidiči mohou vjet do aktivované ekologické zóny pouze s platnou plaketou Crit'Air. Kterým třídám vozidel bude vjezd zakázán, zatím není známo. Informace budeme včas aktualizovat.

Podobně jako NěmeckoRakousko a další evropské země usiluje Francie o zlepšení životního prostředí a kvality života obyvatel ve větších městech.

 

Mapa ekologické zóny ve městě Toulouse

Navigovat

zobrazit možnosti skrýt možnosti

 

Platnost ekologické zóny ve městě Toulouse

Jedná se o nárazovou nízkoemisní zónu, která je aktivována, dojde-li k překročení emisních limitů trvajícímu několik dní.

V případě, že se v aktivované ekologické zóně budete pohybovat bez známky, zaplatíte pokutu 68 euro, která se při pozdní platbě může vyšplhat až na 375 euro.

Řízení ve městě Toulouse

Chystáte se autem do Toulouse?

Zahraniční automobily musejí být od 27. 11. 2017 označeny ekologickou známkou – crit'air. Tato tzv. sporadická nízkoemisní zóna nabývá účinnosti vždy při vyšším stupni smogové zátěže. Přestože konkrétní podmínky prozatím nejsou známy, dá se předpokládat, že vyloučena budou vozidla s plaketou Crit'Air třídy 4 a 5. Ve Francii rozlišují 6 známek, které vyjadřují, jak moc se vůz podílí na znečištění ovzduší. Při nedodržení pravidel riskujete pokutu ve výši 68 až 375 euro.

Ekologickou zónu Toulouse ohraničuje silniční okruh Périphérique a spadá do ní většina území města. Mimo zónu se nacházejí dálniční tahy A62, A61 a A620.

Objednejte si ekologickou plaketu do Toulouse a my vám ji doručíme do 14 dní zdarma!

Známka má neomezenou časovou platnost a lepí se do pravého dolního rohu předního skla.

Chystáte se autem do města Toulouse?

Získejte Crit Air pro Toulouse, Paříž a další města. Poštovné ZDARMA.